Blog

Poslední aktuality

Pozvánka na výstavu ve Staré synagoze

Stará synagoga v Plzni, Smetanovy sady 5
Vernisáž v neděli 6. června 2021 v 1600 hodin
Kurátor výstavy Radovan Kodera
Výstava potrvá do 31. srpna 2021
Otevřeno denně kromě sobot a židovských svátků 1000-1800 hodin

O. s. Pro Photo, z. s. & Židovská obec Plzeň
s finanční podporou Nadace Rudolfa Löwyho

Celá pozávnka zde

Pozvánka na konferenci KP – přesun

Vážené kolegyně, kolegové, přátelé,

 

vzhledem k tomu, že se epidemická situace zatím zlepšuje jen pomalu a původně plánovaný program konference pořádané k nedožitým devadesátinám Karla Pavlištíka by se mohl realizovat jen ve velmi omezené formě, přesunuli jsme její termín na 6. až 7. září 2021, posunuli termín k přihlášení a mírně upravili program. Doufáme, že září nám konečně bude více nakloněno a bude možné společné setkání.

Dosud došlé přihlášky samozřejmě zůstavají v platnosti.

Program konference zde.

Tisková zpráva k odložení startu Expedice Z101

Expedice Z101 se uskuteční „korona-krizi“ navzdory

Plzeň, 23. června 2020 – Po stopách cestovatelů Hanzelky a Zikmunda se v roce 2018 vydali Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha. Na úspěšnou cestu měla navázat expedice Z101 s cílem projet Afrikou a Amerikou, stejně jako H+Z v letech 1947 až 1950. Vyhlášení nouzového stavu, zavírání hranic a další celosvětová opatření způsobila odklad odjezdu. Nově je plánován na podzim 2020.

Celá zpráva zde.

102. narozeniny

Vážení členové Klubu H+Z,
14. února, jak všichni víme, oslavil pan Miroslav Zikmund své 102: narozeniny. Česká televize, sice opožděně, ale přece, vysílá celovečerní dokumentární film režiséra Petra Horkého „Století Miroslava Zikmunda“. Tento film měl premiéru ve Velkém kině ve Zlíně ve čtvrtek 4. září 2014. Možná, že jste, pokud jste Zlíňani, na této premiéře osobně byli.

Ale k vysílání. Film Petra Horkého ČT vysílá dvakrát, a to:

poprvé  ve středu 3. března 2021 na druhém programu ČT ve  20:00 hod

podruhé v sobotu 6. března 2021 na druhém programu ČT ve 16:15 hod

Miroslav Zikmund – 102 let

Tisková zpráva z muzea:

Miroslav Zikmund – 102 let

Dne 14. února si inženýr Miroslav Zikmund připíše k svému neuvěřitelnému životu další rok a oslaví stejně neuvěřitelné sto druhé narozeniny. Před dvěma lety se bouřlivě slavila jeho stovka, letos jsou oslavy z řady důvodů umírněnější. V první řadě je to samozřejmě dáno hrozbou Covidu a souvisejícími opatřeními, ale je tu také obvyklá skromnost oslavence, který svá výročí připomíná jen nerad a obvykle je odbývá konstatováním, že všechno, co mohl, už řekl.

Číst více