Past na rovníku na Regiontouru 2009

GO KAMERA 2009 – největší setkání svého druhu v České republice. Nejvýznamnější akcí bohatého doprovodného programu pro veřejnost byl čtyřdenní 12. festival filmů, fotografií a publikací s cestovatelskou tematikou. Hlavním tématem byla „Legenda Hanzelka – Zikmund“, beseda a autogramiáda s Miroslavem Zikmundem se stala vrcholem ročníku. Přednášky, videoprojekce, besedy i doprovodné výstavy fotografií přivedly do Kongresového centra na brněnském výstavišti tisíce cestovatelských nadšenců z celé ČR.

Dlouhotrvajícími ovacemi vestoje na brněnském Výstavišti skončilo dvouhodinové vyprávění Miroslava Zikmunda o nově zrozené knize „Past na rovníku“. Kniha mapuje výpravu do Asie, na kterou se dvojice slavných cestovatelů Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund vydala v roce 1959 a která trvala pět a půl roku. Spolumoderátorem odpoledne byl Rudolf Švaříček, který měl na vzniku knihy velký podíl.
Foto: Regiontour 2009
Výpravná publikace totiž vznikla z jeho podnětu a za přispění grafika Pavla Brabce a ilustrátorky Sylvy Hanákové. Pro 12. ročník brněnského festivalu GO KAMERA 2009 vyšetřil Ruda Švaříček posledních 150 kusů. Kniha byla totiž okamžitě po svém vydání během jednoho týdne vyprodána.
Více informací zde.