Fotky cestovatelské dvojice H+Z v Senátu

Tisková zpráva Muzea jihovýchodní Moravy, foto: Archiv Hanzelky a Zikmunda

Historické prostory Valdštejnského paláce v Praze ozdobí od čtvrtka 31. března unikátní fotografie slavné cestovatelské dvojice Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda. Jde o snímky, které autoři pořídili při svém putování Irákem v roce 1960.
„Kolekci čtyřiceti černobílých fotek, které jedinečně zachycují atmosféru Iráku v šedesátých letech minulého století, si přijde prohlédnout 8. dubna i předseda Sněmovny reprezentantů Irácké republiky Usáma Abdul Azíz an-Nudžejfí při své návštěvě České republiky. Výstavou ho v 15. hodin osobně provede jeden z autorů, cestovatel Miroslav Zikmund,“ upřesnila Magdalena Preiningerová z archívu H+Z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Součástí výstavy pak budou i mapy, suvenýry, knihy a cestovatelská výstroj a výzbroj vztahující se k cestě H+Z do Iráku.
Výstavu pořádá kancelář Senátu ČR pod záštitou místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Aleny Gajdůškové ve spolupráci s Ministerstvem zahraničí, Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně a Klub H+Z.
Fotografie budou k vidění v prostorách Senátu do 10. dubna 2011 a pro širokou veřejnost bude výstava volně přístupná během víkendů vždy od 10 do 17. hodin.