Beseda o expozici Hanzelky a Zikmunda v novém sídle muzea

Blanka Kovandová, 24. 6. 2011, pozvánka Muzea jihovýchodní Moravy

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění a Krajská knihovna Františka Bartoše zvou nejširší veřejnost ve středu 29. června 2011 v 17 hodin do přednáškového sálu muzea ve zlínském zámku na besedu o budoucím působení všech tří institucí ve 14. a 15. budově továrního areálu.


Tým architektů, který pracuje na výsledné podobě nového Krajského kulturního a vzdělávacího centra, kde najdou jmenované instituce svůj nový domov, představil svou vizi zájemcům již před několika dny. Pozval veřejnost do jedné z opuštěných etáží 14. budovy a pomocí počítačových vizualizací ukázal, jak bude nové sídlo všech tří institucí vypadat.
Nyní zvou na veřejnou besedu ředitelé tří dotčených institucí. „Chceme nejširší veřejnost seznámit s tím, co všechno pro nás znamená stěhování do nových objektů, jakým způsobem tam budeme fungovat, jak budou vypadat stálé expozice,“ vysvětlila historička muzea Hana Kuslová, která bude celou besedu moderovat.
Na dotazy tak budou odpovídat nejen ředitelé institucí, ale i autoři scénáře nových stálých expozic. „Návštěvníky u nás v muzeu již nyní zajímá, co vlastně bude k vidění v nových prostorách. Stávající expozice Obuvnického muzea, S inženýry Hanzelkou a Zikmundem pěti světadíly nebo Zlínské filmové studio od reklamy k tvorbě pro děti totiž dostanou s novým prostorem zcela novou podobu a stanou se součástí jednoho velkého výstavního prostoru. Netradičně řešená bude nová expozice věnovaná osobnosti Františka Bartoše, významného etnografa, folkloristy, jazykovědce a pedagoga. Stejně velké změny čekají i galerii a knihovnu, proto pořádáme besedu, na které můžeme vysvětlit všechny detaily,“ dodala Hana Kuslová.
K otevření expozic muzea a galerie ve 14. budově by mělo dojít na podzim roku 2012.